Nářadí na zahradu

Nářadí, které využijeme při péči o zahradu

Alfa a omega pro váš trávník

Napsal admin • Zář 22nd, 2010 • Rubrika: Sekačky na trávu

Dlouhou a poměrně studenou zimu už máme za sebou. Vystřídalo jí jaro, a to znamená, že nastává čas delších a teplejších dní, příjemných procházek a výletů. Jaro je ale také čas, kdy je potřeba začít myslet na svojí zahradu. Základem každé zahrady, zahrádky, nebo trávnatého dvorečku, je správně a hezky upravená tráva. Pamatujete si ještě na ten pocit, kdy jste běhali bosý na dvoře u dědečka po voňavé a měkké trávě? Dopřejte tuhle radost sobě i svojí rodině.

Časy ručního kosení jsou už dávno pryč. Dnes máme k dispozici různé sekačky, přes motorové, vřetenové, strunové až po rotační sekačky. Stačí si jenom vybrat. Rozhodnout se můžete podle různých kritérií:
- velikosti trávníku
- velikosti úložného prostoru pro sekačku
- vašeho vkusu

Jestli už delší dobu přemýšlíte nad rotační sekačkou, vyzkoušejte sekačku Gardena PowerMax 36 E. Sekačka má skvělý výkon díky motoru se silnou převodovkou a velkou průtažnou silou pro přesné sekání trávy. Rotační sekačka vám umožňuje sekat i vysokou nebo vlhkou trávu. Lehce manipulovatelný sběrný koš má průhledné okénko pro kontrolu stavu naplnění koše. Extra velký zadní kolečka vám při sekání poskytují skvělou obratnost a pohyblivost, takže touhle činností můžete klidně pověřit i vaše jemnější polovičky.

Pokud se zajímáte spíš o vřetenové sekačky, máme pro vás skvělý typ. Gardena 380 EC je sekačka s nízkou hlučností, kterou lze použít i jako ruční sekačku na trávu. Umožňuje snadné a plynulé výškové nastavení režimu ručním regulátorem. Dobrou manipulaci se sekačkou zaručují velká kola se speciálním profilem. Sekačka je vybavena nožným válcem vyrobeným z kvalitní oceli a také spodním nožem pro čistý a přesný řez.

Takzvané sekačky „do ruky“ jsou skvělé pro lehké skladování a rychlou údržbu. Strunové sekačky jsou často vyhledávané i pro jejich snadnou manipulaci. Sekačka Black and Decker GL 350 splňuje všechny uvedené parametry. Hmotnost sekačky je 2,3 kg a je vybavena obouruční rukovětí. Je navíc z jedné části vybavena ochranným polokruhem, který má zabránit veškerým možným zraněním.

Motorová sekačka vybavena výkonným motorem na čtyřech kolech s držadlem a krytem, pod kterým se točí nůž. Ano, to je nejlepší charakteristika sekačky Partner P40-450C. Díky téhle motorové sekačce si vytvoříte perfektní trávník. Na všech nových modelech je použit kryt z materiálu ABS. Je nárazu-vzdorný, s dlouhou životností a co je důležité, nerezaví.

Nesmíme však zapomenout ani na motorové vyžínače, které vám pomůžou zkrášlit vaší zahradu i na těžce dostupných místech. Při úpravě trávníků v členitějším terénu nebo i při kosení jen menší plochy oceníte kvalitu a výkon vyžínaču Hitachi CG22EJ (LB). Lehký a kompaktní vyžínač o hmotnosti 4,2 kg je vybaven smyčkovou rukovětí pro lepší manipulaci u kosení.

Připravte se na jaro a nic nenechte na náhodu. Na ploše trávníku budete přece několik příštích měsíců relaxovat, sportovat a užívat si slunečné počasí. Upravte si proto váš trávnatý prostor pomocí zahradnické techniky. Sekačky na trávu jsou alfou a omegou pro váš krásný trávník.

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku