Nářadí na zahradu

Nářadí, které využijeme při péči o zahradu

Češi upřednostňují špičkové vřetenové sekačky

Napsal admin • Zář 22nd, 2010 • Rubrika: Sekačky na trávu

Zájem Čechů o vřetenové sekačky se každým rokem zvyšuje. Firma Mr. Lawn, která v České republice zastupuje britskou značku vřetenových sekaček Atco, dosáhla v uplynulých letech nejen výrazného nárůst prodeje vřetenových sekaček. Zaznamenala také více než dvojnásobně vyšší hledání tohoto výrazu prostřednictvím internetových vyhledávačů.

\“Protože e-shop pro nás znamená důležitý prodejní kanál, pečlivě sledujeme, co Češi hledají. Pokud jde o vřetenové sekačky, stouplo hledání souvisejících pojmů meziročně téměř na dvojnásobek, od roku 2008 dokonce o 236 procent,\“ říká Tomáš Šena z Mr. Lawn. Samotný zájem o značku Atco, která je považována za nejprestižnější mezi sekačkami, vzrostl meziročně o téměř 90 procent, od roku 2008 dokonce o 123 procent. Jedná se přitom o dobu, kdy celý svět včetně Česka postihla ekonomická krize.

Vřetenové sekačky se od klasických rotačních liší tím, že trávu nesekají, ale stříhají. Nemají tedy jeden rotující nůž, ale stébla stříhají o protiostří. Řez stébla je čistší, tráva není tolik poraněná, je hustší a zelenější.

Přestože firma Mountfield prodej motorových vřetenových sekaček před časem pro nezájem zákazníků ukončila, Mr. Lawn byl dokonce vyhodnocen jako nejúspěšnější prodejce sekaček Atco mimo Británii. Provozuje jediný specializovaný obchod na vřetenové sekačky v Evropě. Na jednom místě je možné koupit vřetenovou sekačku na trávník velký jako obývák i na fotbalové hřiště.

\“Přestože se obecně tvrdí, že Češi hledí při nakupování především na cenu, my tvrdíme, že si vybírají i kvalitu. Naše sekačky nejsou nejlevnější, nejvíc se prodává model za 34 tisíc korun. Zákazníci ale chápou, že s našimi sekačkami a trochou pečlivé práce dosáhnou skutečně dokonalého a reprezentativního trávníku,\“ vysvětluje Tomáš Šena.

Péče o trávník je podle něj zálibou aktivních a úspěšných lidí, kteří investovali mnoho do svého zázemí. Perfektní trávník pro ně znamená doplnění nádherné zahrady, ale také relax a zároveň v podstatě i sport. Optimálně dvakrát týdně se projdou se sekačkou na čerstvém vzduchu, po měkkém povrchu, který je šetrný ke kloubům.

Odpočinou si od pracovních telefonátů, od myšlenek na další povinnosti. Přitom i v takovou chvíli dávají prostor svému perfekcionismu a snaze něco vybudovat – dokonalý trávník.

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku