Nářadí na zahradu

Nářadí, které využijeme při péči o zahradu

Martin Komárek je novým držitelem světového rekordu v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS v disciplíně STIHL Stock Saw.

Napsal admin • Zář 22nd, 2010 • Rubrika: Motorové pily

Světový rekord se mu podařilo vytvořit ve finále profesionální americké série v dřevorubeckém sportu STIHL Timbersports (STIHL TIMBERSPORTS Pro Series U.S. Championship). Stal se tak v 25leté historii vůbec prvním Evropanem, který se dostal do závěrečných finálových bojů a obsadil vynikající sedmé místo.

O tomto víkendu proběhlo vyvrcholení profesionální americké série v dřevorubeckém sportu STIHL Timbersports (STIHL TIMBERSPORTS Pro Series U.S. Championship). Ta je obecně považována za nejprestižnější sérii v tomto sportu a každoročně svádí dohromady ty nejlepší zástupce všech kontinentů. Úspěch na tomto klání je samotnými sportovci ceněn mnohdy více než třeba titul mistra světa. V této sérii startují všichni nejlepší profesionálové bez omezení. Naproti tomu na mistrovství světa může vždy z každé země závodit jen jeden. Zajímavý fakt, který dokládá dominanci zámoří a Nového Zélandu, je, že od roku 1997 nevyhrál tuto sérii nikdo jiný než jeden z dvojice Novozélanďanů David Bolstad nebo Jason Wynyard. A nejinak tomu bylo i letos.

Našemu zástupci Martinovi Komárkovi se podařilo v tomto jubilejním 25. ročníku jako prvnímu Evropanovi postoupit do dvanáctičlenného finále. A pravděpodobně zůstane také jediným. Příští rok by se měla tato série uzavřít jen pro zástupce amerického kontinentu. Finále bylo pro Martina velkým snem a nesplněnou metou, přestože má na svém kontě čtyři tituly mistra Evropy a stříbrnou i bronzovou medaili z mistrovství světa. Své vystoupení ve finále zakončil naprosto fantastickým sedmým místem a především dokázal ve druhé disciplíně STIHL Stock Saw (řezaní klasickou motorovou pilou STIHL MS 660), „zaříznout“ nový světový rekord, který ustanovil na hodnotě 9,445 sekundy.

Martin svůj výsledek zhodnotil takto: „ Je to úžasné. Už jen samotný postup do finále byl neuvěřitelně těžký, ale infarktový. Finále už jsem si užíval a světový rekord, tomu sám nemohu ještě uvěřit. Výkony tu jsou neskutečně vyrovnané a rozhodují opravdu nejmenší detaily. Třeba disciplíny se sekerou, ve kterých v Evropě sbírám body, tak tady v nich paradoxně mnohdy ztrácím. A není to rozhodně tím, že bych je nějak zásadně pokazil.“ Dále dodává: „To, že se mi dařilo v disciplínách s motorovou pilou, je asi dáno tím, že jsem klidnější a koncentrovanější. Tyto disciplíny jsou především o hlavě. Možná už jsem závodnicky více dospěl a také jsem se zklidnil s příchodem otcovství,“ doplňuje s úsměvem.

Samotný závod opět v režii Novozélanďanů
Ještě v polovině závodu to vypadalo spíš na vítězství Novozélanďana Davida Bolstada. Ale od čtvrté disciplíny nastoupil naprosto suverénně Jason Wynyard a vyhrál všechny tři závěrečné disciplíny, což v konečném důsledku znamenalo jasné celkové vítězství. Zajímavé je, že v žádné ze sedmi disciplín nebyl horší než třetí. Po finálové disciplíně Maor Wynyard zvedl jednou nad hlavu 25 kilogramů vážící řetězovou pilu (tzv. hot saw) a mohutným křikem oslavil další titul.

Celkové výsledky – http://sports.espn.go.com/outdoors/timbersports/news/story?id=5511009

Mistrovství světa – 4. a 5. září St. Johann Rakousko
Martin Komárek se hned následující víkend představí na mistrovství světa, kde se pokusí rozšířit svou bohatou sbírku medailí. Kromě něj budou na startu i další čeští zástupci. Ti budou společně s Martinem bojovat v soutěži družstev. Zajímavostí je, že české družstvo získalo poslední titul mistrů Evropy.

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku